اصول رنگ شناسی در لباس

چه رنگ‌هایی به هم می‌آیند؟    رنگ‌های اصلی: این گروه شامل رنگ‌های قرمز، زرد و آبی است. این رنگ‌ها از مخلوط شدن هیچ دو رنگ دیگری به وجود نمی‌آیند؛ اما سایر رنگ‌هایی که در جهان می‌بینیم به نحوی از ترکیب قرمز، زرد و آبی به دست آمده‌اند.

    رنگ‌های ثانویه: رنگ‌های ثانویه ترکیبی از رنگ‌های اصلی هستند. مثلا: قرمز + زرد = نارنجی، قرمز + آبی = بنفش، آبی + زرد = سبز.    رنگ‌های مرتبه سوم: این رنگ‌ها ترکیبی از رنگ‌های اصلی و ثانویه هستند؛ به عنوان مثال، با مخلوط کردن مقدار خاصی از رنگ‌های اصلی و ثانویه می‌توان به رنگ‌هایی مانند سرخابی، فیروزه‌ای و کهربایی رسید.


یک دسته‌بندی دیگر هم برای رنگ‌ها وجود دارد که احتمالا تا به حال به گوش‌تان خورده است:


    رنگ‌های گرم و سرد: رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد، قهوه‌ای و … رنگ‌های گرم هستند. در مقابل، رنگ‌هایی مثل آبی، بنفش، سبز و … در دسته رنگ‌های سرد قرار می‌گیرندرنگ‌های خنثی: رنگ‌های خنثی نسبتا ساده‌تر از رنگ‌های سرد و گرم هستند. سیاه، خاکستری و سفید رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند.

رنگ های مکمل در ست لباسمهم‌ترین نکته‌ای که برای ست کردن رنگ لباس باید به آن توجه داشت، قانون هارمونی رنگ‌ها است. طبق قانون هارمونی رنگ‌ها، رنگ‌هایی به خوبی با هم جفت می‌شوند که در چرخه رنگ‌ها روبرو یا کنار هم قرار گرفتند
مـقـالات و دانـستـنــی هــا
مشاهده همه مـقـالات

خــانــه

جـسـتـجـو

سبد خرید

دسته بندی

ثبت نام/ورود
طراحی و اجرا توسط دیواندر
Divandar.ir
0915 571 6508